Hurghada

Hurghada

Hurghada – klimatyczne wakacje

Planując urlop w Egipcie, warto zwrócić uwagę na Hurghadę. To miasto to jeden z największych i najbardziej atrakcyjnych ośrodków turystycznych Egiptu. Sławę zyskało dzięki znakomitemu położeniu nad kryształowo czystą, wyjątkowo błękitną i obfitującą w mieniące się tysiącem kolorów rafy wodą.

Hurghada położona jest nad Morzem Czerwonym we wschodniej części Egiptu. Nazwa miasta wywodzi się od rosnących na tych terenach przed wiekami czerwonych jagód, które Beduini zwykli nazywać ghardaq. Niegdyś Hurghada była spokojną, nikomu nieznaną osadą o charakterze rybackim. Obecnie niczym nie przypomina takiego miejsca, liczy ponad 70 tys. mieszkańców. Posiada bogatą bazę hotelową z ponad 200 hotelami, a nadal przybywa nowych. To właśnie w tym mieście powstał słynny hotel Alf Leila Wa Leila, który został wybudowany tak, aby przypominał pałac z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Cieszy się on popularnością turystów. Cena za nocleg dla jednej osoby w wersji all inclusive wynosi około 20 dolarów.

Raj dla miłośników wody

Na Morzu Czerwonym występuje wiele przepięknych kolorowych raf. Amatorzy podwodnych wrażeń mogą tu korzystać z podwodnych ogrodów. Jednak malownicze plaże, które leżą między słynną Deltą Nilu a południowymi rejonami Egiptu oraz sprzyjające warunki klimatyczne przyciągają miłośników wielu innych wodnych atrakcji i sportów. Do Hurghady licznie przybywają zwolennicy nurkowania, snorkelingu, windsurfingu czy surfingu.

Atrakcje dla szukających wrażeń

W Hurghadzie funkcjonuje kilkanaście biur turystycznych, które oferują wycieczki fakultatywne w różnorodnej ofercie, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Do wyboru jest między innymi wyjazd do Kairu lub Luxoru, wycieczki w rejony pustynne, a także safari na wielbłądach lub quadach czy wypady do parku wodnego Sindbad.

Wprawdzie osoby interesujące się historią nie znajdą w Hurghadzie zbyt wielu atrakcji zabytkowych, ale mogą zachwycać się wyjątkowymi tworami architektury tego kraju, np. ogromnymi kompleksami hotelowymi z robiącymi wrażenie złotymi wykończeniami, dywanami i kryształami. Interesujące są też charakterystyczne dla budownictwa wschodniego tzw. wykusze, czyli występy na ścianie domu wybudowanego przy ruchliwej ulicy.

Hurghada zapewnia także wiele rozrywek. W turystycznym centrum Hurghady, Sakkali, mieści się wesołe miasteczko oraz orientalne kafejki i puby z arabską i europejską muzyką. W licznych restauracjach można skosztować owoców morza. Miłośnicy imprez także będą zadowoleni, bowiem miasto posiada bogate życie nocne, przepełnione wieczornymi rozrywkami takimi, jak nowoczesne dyskoteki, które znajdują się w centrum miasta.

Hotele Hurghada

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN