Egipt

Egipt

Egipt to cel wielu osób, które pragną zobaczyć egzotyczny kraj. Położone w Afryce Państwo przyciąga swoim klimatem, atrakcyjnym położeniem, fantastyczną historią oraz wieloma zabytkowymi miejscami, które pozwalają cofnąć się do czasów, kiedy po ziemi chodzili faraonowie.

egipt

Jeśli wyjeżdżamy do Egiptu, aby leżakować na plaży, nie zabraknie nam do tego okazji. Piaszczyste plaże znajdują się przy niemal każdym kurorcie, a wiele z nich jest prywatnym terenem należącym do hotelu. Ponieważ słońce jest tutaj wyjątkowo mocne, nie wolno zapominać o kremach z wysokim filtrem oraz nakryciu głowy. Poparzenia są bardzo częste. Inną dolegliwością, na którą skarżą się turyści przybywający do Egiptu, są problemy żołądkowe.

Będąc w Egipcie warto zobaczyć Teby. Miasto leży nad rzeką Nil, która również zachwyca osoby przybywające do Egiptu. Historia Teb sięga dawnych czasów, kiedy miasto było stolicą Egiptu. Odwiedzając dawną stolicę koniecznie musimy zobaczyć grobowce władców Egiptu. Znajduje się tutaj Dolina Królów, która składa się ze skalnych grobowców. Niegdyś umieszczano w nich nie tylko ciała zmarłych władców, ale również drogocenne przedmioty. To tutaj położony jest m.in. grobowiec Tutenchamona. Podziw budzą Kolosy Memnona, które z pewnością zobaczymy, odwiedzając zabytki Teb. Są to dwa posągi, z których każdy mierzy blisko osiemnaście metrów wysokości. Stanowią pozostałość po dawnej świątyni Amenhotepa III.

egipt-piramida

Kair to stolica Egiptu i warto umieścić ją na swojej liście miejsc wartych zobaczenia. Znajdziemy tutaj zarówno nowoczesne budownictwo, jak też pozostałości dawnych cmentarzysk. W pobliżu Kairu leży bardzo charakterystyczne miejsce Egiptu, czyli piramidy w Gizie. Piramidy są chętnie odwiedzane przez turystów, a obok nich znajduje się starożytny Sfinks. Posąg ma długość ponad siedemdziesięciu metrów.

Egipt to nie tylko fantastyczna propozycja dla wielbicieli starożytnych zabytków i tajemniczej historii tutejszych władców, ale również raj dla pasjonatów nurkowania. Nie brakuje tutaj szkółek, dzięki którym poznamy tajniki nurkowania w czasie urlopu.

egipt-zabytki

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN