Punta Cana

Punta Cana

Punta Cana   – przylądek Dominikany

Punta Cana to przylądek Dominikany najbardziej wysunięty na wschód. To również miejsce wyjątkowo cenione przez turystów – nie brak tu wspaniałych, piaszczystych plaż, pięknych palm oraz bujnej, egzotycznej roślinności. Turyści przybywający do Punta Cana mogą liczyć przede wszystkim na szeroką bazę noclegową, w której znajdą się hotele w klasycznym, jak i podwyższonym komforcie. Dodatkowo na turystów czekają tu liczne atrakcje. Aby dostać się do miasteczka o tej samej nazwie, wystarczy skorzystać z międzynarodowego lotniska Punta Cana International Airport, która posiada połączenia lotnicze z Madrytem oraz Paryżem. To wszystko sprawia, iż Dominikana nazywana jest również “rajem na ziemi”.

Dominikana, pomimo sporek odległości od kontynentu europejskiego, jest chętnie wybierana właśnie przez turystów z tych okolic. Wybór ten spowodowany jest przede wszystkim rajskimi krajobrazami, wspaniałą roślinnością, jak również możliwością wykorzystania urlopu na aktywny wypoczynek. Dominikana (poza samym dojazdem) nie jest droga. Turyści mogą być jednak zaskoczeni cenami pamiątek, których nie brakuje na nadmorskich bazarkach. Najczęściej przywożone towary to oczywiście cygara oraz przyprawy.

Co warto wiedzieć o Punta Cana?

Przede wszystkim jest to miejscowość, w której nie brakuje atrakcji dla turystów. Ze względu na długą rafę koralową, na plażach brak silnych i wysokich fal. Dzięki temu istnieje możliwość uprawiania takich sportów, jak windsurfing czy kitesurfing. Osoby ceniące nurkowanie w krystalicznie czystych wodach również nie będą zawiedzione -korzystając z licznych wypożyczalni sprzętu do nurkowania, można penetrować wspaniałe dno tutejszych wód przybrzeżnych.

Z pewnością ciekawą atrakcją okaże się także pływanie z delfinami – takie atrakcje oferuje wiele prywatnych agencji turystycznych. Osoby preferujące suchy ląd mogą skorzystać z możliwości przemierzania quadami pobliskich lasów o wyjątkowym, egzotycznym klimacie.

Jedną najpopularniejszych wycieczek, które odbywają turyści przebywający na Punta Cana, jest wycieczka na wyspę Saonę. Wycieczki odbywają się najczęściej katamaranami, a sama podróż trwa ok 2. godzin. Na miejscu turyści mogą spędzić mniej więcej trzy godziny na samodzielnym zwiedzaniu wyspy.

Co zachwyca na tej niewielkiej wysepce?

Przede wszystkim lazurowa woda oraz piasek drobny niczym mąka.

W Punta Cana nie brakuje również rozrywek takich, jak liczne restauracje czy puby. Można w nich skosztować nie tylko regionalnych potraw, ale i wspaniałych drinków na bazie naturalnych składników.

Hotele Punta Cana

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]