Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Chorwacja

Chorwacja

Chorwacja to jedno z europejskich państw, które bardzo chętnie wybieramy jako cel wakacyjnych wycieczek. Turyści przybywają tutaj zarówno w celach wypoczynkowych, jak też po to, aby zwiedzić zabytkowe miejsca. W Chorwacji nie brakuje piaszczystych plaży oraz miejscowości z ciekawymi zabytkami.

chorwacja-plaza

żródło: freeimages.com

Na uwagę zasługuje między innymi Split, czyli miasto portowe, którego historia sięga jeszcze czasów starożytnych. Tutaj czeka na nas sporo zabytków. Warto odwiedzić pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana. Budowla miała powstać na przełomie trzeciego i czwartego wieku. Obecnie zabytek ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Split to także wart uwagi kościół św. Franciszka oraz świątynia Jowisza. Jeśli lubimy spacerować po muzeach, w Splicie nam ich nie zabraknie. Miasto leży na półwyspie nad Morzem Adriatyckim.

chorwacja-wyspa

żródło: freeimages.com

Na liście miejsc wartych obejrzenia zdecydowanie powinien znaleźć się Dubrownik. Jest to miasto, którego urok zachwyca każdego, kto postanowił zwiedzić tutejsze zabytki i odpocząć na piaszczystych plażach. Historia miejscowości sięga starożytnych czasów, ale można tutaj podziwiać pozostałości po średniowiecznych budowlach, do których zaliczymy mury miejskie. Warto przejść się głównym bulwarem Stradun, zobaczyć średniowieczny Kościół Zbawiciela, szesnastowieczny pałac Sponza oraz odwiedzić jedną z urokliwych kawiarni. Nocne życie miasta również zachwyca. Wystarczy odwiedzić jedną z kuszących zapachem restauracji.

chorwacja-park

żródło: freeimages.com

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji są Jeziora Plitwickie. Znajduje się tutaj szesnaście jezior oraz ponad dziewięćdziesiąt wodospadów, a całość Parku narodowego otoczona jest bujną zielenią. Drewniane kładki umożliwiają maksymalne zbliżenie się do kryształowej tafli jezior. Fantastyczne wodospady można podziwiać również w Parku Narodowym Krka. Chorwacja to nie tylko krajobrazy, które zapierają dech w piersi. To również doskonałe miejsce dla żeglarzy, którzy przemierzają wody Adriatyku i odwiedzają liczne wyspy pełne ciekawych miejsc.

Ważne informacje o Chorwacji

Ambasada Polski w Zagrzebiu
Krležin gvozd 3, 10000 Zagreb
tel. (00385-1) 48-99-444 (centrala)
fax (00385-1) 48-34-577
e-mail: hrzagamb@msz.gov.pl

Godziny urzędowania Ambasady:
poniedziałek-piątek 8.15-16.15

 

Ambasada Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej
Ignacego Krasickiego 25
02-611 Warszawa
e-mail: croemb.warszawa@mvep.hr

Podróże po Chorwacji:

Wakacje Chorwacja – z biurem podróży TUI

Opis Chorwacji na Wikipedii

Waluta

Kuna chorwacka
Symbol: HRK
Średni kurs:
kupno:  0.5400
sprzedaż:  0.5600

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]