Riwiera Bułgarska

Riwiera Bułgarska

Riwiera Bułgarska

Bułgaria to jedno z atrakcyjniejszych państw europejskich pod kątem turystycznym. Już od wielu lat ten kraj cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród Polaków. Najczęściej wczasowicze decydują się na wypoczynek w najpopularniejszych regionach. Przykładem może być Riwiera Bułgarska, czyli region, w którym po prostu nie można się nudzić.

Atuty krajobrazu

Bułgaria jest bardzo zróżnicowana pod względem krajobrazu. W niektórych regionach kraju można spotkać monumentalne łańcuchy górskie, w innych królują przede wszystkim równiny. Riwiera Bułgarska charakteryzuje się przede wszystkim piaszczystymi plażami. Są one dość szerokie, dzięki czemu pomimo dużej popularności wśród turystów, każdy może się poczuć swobodnie. Jednym z ważniejszych atutów są również czyste wody, dzięki którym można podziwiać podwodny świat. Nie tylko amatorzy nurkowania wybierają się do Bułgarii, ponieważ cieszy się ona powodzeniem także wśród zwolenników bardziej aktywnych sportów wodnych. Malowniczy krajobraz bułgarskiego wybrzeża przyciąga całe rodziny, ponieważ łagodnie położone plaże są odpowiednie także dla dzieci.

Bułgaria

Bułgaria, zródło: freeimages.com

Szeroki wybór hoteli

Riwiera Bułgarska udostępnia turystom bardzo szeroki wybór najróżniejszych obiektów hotelowych. Noclegi są dostępne w rozmaitych cenach, dzięki czemu każdy może znaleźć ofertę dostosowaną do swoich możliwości. Warto nadmienić, że omawiany region, tak jak i cały kraj, zapewnia stosunkowo niskie koszty pobytu, co niewątpliwie jest dodatkowym atutem. Wiele hoteli zlokalizowanych na Riwierze Bułgarskiej zachwyca nowoczesnością, zapewniając turystom szereg wygód. Najczęściej można natknąć się na większe hotele, jednakże znajdują się tutaj również o wiele mniejsze, bardziej przytulne obiekty noclegowe – w zależności od oczekiwań wczasowiczów.

Przykładowe atrakcje turystyczne

Turyści przebywający na terenie Riwiery Bułgarskiej chwalą sobie przede wszystkim wspomniane już plaże, które stanowią główną atrakcję tego regionu. Warto także wspomnieć o licznych kafejkach czy restauracjach, które cieszą się sporym powodzeniem wśród wczasowiczów. Można tutaj posmakować tradycyjnych bułgarskich potraw. Należy nadmienić, że kuchnia z tego regionu jest nieco podobna do polskiej kuchni, dlatego powinna przypaść do gustu przede wszystkim polskim turystom. Przebywając na terenie Riwiery Bułgarskiej, można bardzo łatwo dotrzeć do wielu atrakcyjnych zabytków architektonicznych. Najpopularniejsze z nich pochodzą ze średniowiecza i z pewnością zainteresują nie tylko amatorów historii.

Bułgaria

Bułgaria, źródło: freeimages.com

Hotele Riwiera Bułgarska

[pagelist_ext show_first_image=”1″ image_width=”111″ image_height=”73″ limit_content=”100″]

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN