Pomysł na święta poza domem

Pomysł na świeta poza domem

Nie przepadasz za przedświąteczną krzątaniną – porządkami, gotowaniem, ubieraniem choinki? Myśl o zjeździe rodzinnym przyprawia Cię o ból głowy? Marzysz o tym, by na czas Bożego Narodzenia uciec w jakieś przyjemne miejsce i uniknąć całego tego zgiełku? Sprawdź, jak zorganizować świąteczny wyjazd!

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spędzanie Bożego Narodzenia poza rodzinnym miastem. Najczęściej rezerwowane są wyjazdy dłuższe niż kilka świątecznych dni, obejmujące również Sylwestra. Ma na to wpływ nie tylko niechęć do tradycyjnej formuły świąt, ale również korzystny układ kalendarza – wystarczy kilka dni urlopu, by cieszyć się naprawdę długim wypoczynkiem.

Jakie miejsce zakwaterowania wybrać?

Hotel, pensjonat, hostel – co wybrać na ciche i spokojne święta? Specjaliści od wygodnego podróżowania z Sun&Snow polecają apartamenty, czyli samodzielne mieszkania przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Można je znaleźć w niemal każdym mieście w Polsce.

Apartament jest gwarancją prywatności i swobody – nie trzeba dzielić się z innymi gośćmi przestrzenią hotelowego korytarza, kuchni czy łazienki. Całe mieszkanie, łącznie z aneksem kuchennym, jest do Twojej wyłącznej dyspozycji. Nie ma więc przeszkód, by samodzielnie przygotowywać posiłki czy spędzić cały leniwy dzień w szlafroku. Nocleg w apartamencie pozwala poczuć się niemal jak w domu – możesz więc nawet przygotować skromną wigilijną kolację.

święta poza domem

Nocleg nad morzem czy pobyt w górach?

Miejsce, w którym spędzisz święta zależy tylko od Twojej fantazji. Możesz wynająć apartament w Krakowie i odwiedzić jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. Możesz również wybrać nocleg w Karpaczu, Wiśle czy Szklarskiej Porębie i podziwiać ośnieżone szczyty gór lub pokusić się o aktywny wypoczynek spod znaku szaleństwa na nartach. Zimą bardzo atrakcyjna jest również rozświetlona iluminacjami Warszawa, kameralna Jurata czy zachwycający ośnieżonymi krajobrazami Pasym.

Nawet niewielkie miejscowości są przygotowane na świątecznych turystów – w restauracjach nie brakuje tradycyjnych wigilijnych potraw, a ulice toną w dekoracjach.

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *