Krynica-Zdrój – uzdrowisko na jesień

Krynica Zdrój apartamenty

Jesienne deszcze i wahania temperatury to prawdziwe wyzwanie da zdrowia. Na samopoczucie negatywnie wpływają również coraz krótsze dni i brak słońca. Tym bardziej warto więc zadbać o swój nastrój i… dopieścić zmysły w uzdrowisku. Do jednego z najpopularniejszych miejsc tego typu w Polsce należy Krynica-Zdrój.

Uzdrowiskowy charakter miasta związany jest przede wszystkim ze źródłami wód, bogatych w takie minerały jak magnez, żelazo czy wapń. Stosowane są w profilaktyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego, wątroby, dróg żółciowych, dróg moczowych, cukrzycy. Niektóre z miejscowych wód mineralnych polecane są również osobom, które często narażone są na silny stres. W Krynicy-Zdrój można skorzystać także z suchych kąpieli gazowych – jest to jedyne tego typu miejsce w kraju.

Uzdrowiskowe atrakcje w Krynicy-Zdrój

Kuracjusze odwiedzający miasto mają szansę skorzystać z licznych zabiegów leczniczych, takich jak inhalacje, kąpiele czy masaże. Dużą popularnością cieszą się także kuracje pitne, polegające na spożywaniu wybranych wód mineralnych. Możliwość taką udostępniają klimatyczne pijalnie – „Słotwinka”, „Mieczysław”, Pijalnia „Jana” oraz Pijalnia Główna. Godne polecenia są również usługi z pakietu wellness&spa, które pozwalają zadbać nie tylko o zdrowie, ale przede wszystkim o doskonałe samopoczucie i promienny wygląd.

Sportowe szaleństwa

Krynica-Zdrój leży na terenie Beskidu Sądeckiego, jest więc otoczona przez malownicze zalesione górskie stoki. Nic więc dziwnego, że wielu turystów wybiera noclegi w Krynicy w celu zapewnienia sobie dobrej bazy wypadowej w okoliczne góry.

Miasto jest również jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków sportów zimowych – jeśli więc poczujesz potrzebę aktywnego spędzania czasu, możesz wprost z pijalni wód wybrać się do wypożyczalni sprzętu narciarskiego a następnie na stok w Krynicy-Słotwinach lub Jaworznie.

Noclegi w Krynicy-Zdrój

Miasto może poszczycić się bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Mieszczą się tu liczne sanatoria, pensjonaty i hotele. Warto skorzystać także z oferty apartamentów, które zapewniają wygodę i kameralną atmosferę. Są wyposażone w aneks kuchenny, łazienkę i taras. Wiele z nich położonych jest w samym centrum uzdrowiska, w bezpośrednim sąsiedztwie takich atrakcji, jak pijalnia wód, lodowa hala, w której można jeździć na łyżwach czy Muzeum Nikifora.

Tanie noclegi w Krynicy Zdrój znajdziesz w ofercie Sun&Snow.

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *