Oferta
Hotel Fedra - Grecja - Kefalonia Cena od 990 zł | Memento Kassiopi Resort - Grecja - Korfu Cena od 1900 zł

Kenia dla początkujących

Kenia dla początkującychKenia dla początkujących
Region: Mombassa Beach
Kraj: Kenia
Zobacz na tui.pl: Kenia dla początkujących

Poznaj zalety wycieczki

Poznaj zalety wycieczki:

– Park Narodowy Tsavo West

– niewielki rezerwat Taita Hills z ponad 50 gatunkami zwierząt

– zwiedzanie Mombasy, dawnej stolicy Kenii

– wypoczynek w hotelu nad Oceanem Indyjskim

Świadczenia wliczone w cenę

– przeloty samolotem czarterowym z Warszawy do Mombasy i z powrotem

– polskojęzyczny pilot (podczas części krajoznawczej)

– przejazdy mikrobusem (bez klimatyzacji)

– 7 noclegów w ośrodkach klasy turystycznej o podwyższonym standardzie (pokoje z łazienkami)

–  posiłki zgodnie z programem

Świadczenia niewliczone w cenę

– bilety wstępu do parków narodowych: ok. 105 USD (kwotę tą należy wpłacić rezydentowi TUI przed wyjazdem na safari. Uwaga! Nie ma możliwości indywidualnego zakupu biletów przed wjazdem do parku).

– napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 USD)

Gwarantowane terminy wycieczki

23.11., 04.01., 01.02.14

Terminy rozpoczęcia wycieczki

02.11., 23.11., 14.12., 04.01., 01.02., 01.03., 15.03.14

Minimalna liczba uczestników

8 osób

Zakwaterowanie

Mombasa                           (3) Plaza Beach Hotel

Taita Hills                            (2) Sarova Taita Hills Lodge

Mombasa                           (2) Plaza Beach Hotel

Uwaga

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Dlatego też zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych.

1. dzień: Warszawa – Mombasa

Przelot samolotem czarterowym z Warszawy do Mombasy. Transfer do hotelu na wybrzeżu. Nocleg. (kolacja).

2. dzień: Bamburi Beach

Dzisiejszego dzień proponujemy Państwu wypoczynek po długiej podróży. Czas wolny w hotelu przy plaży na północnym wybrzeżu Mombasy. (śniadanie,  kolacja).

3. dzień

Bamburi Beach – Mombasa – Bamburi Beach (ok. 40 km)

 

Po śniadaniu udacie się Państwo na półdniowe zwiedzanie Mombasy, która do 1907 roku pełniła rolę stolicy kraju. Naprawdę warto dać się ponieść prądowi tego tętniącego życiem miasta portowego podczas naszej półdniowej wycieczki. Odwiedzą Państwo Fort Jesus, portugalską twierdzę z 1593 roku. Na terenie muzeum zgromadzono eksponaty arabskie, afrykańskie i chińskie wskazujące na istnienie starych szlaków handlowych na wybrzeżu wschodnioafrykańskim i na wschód od niego. Spacer przez starówkę kończy się w Starym Porcie Dhow. Czasem zatrzymują się tam jeszcze coraz rzadziej spotykanie pękate statki, którymi Arabowie transportują towary handlowe. Kolejne osobliwości: ogromne kły słoniowe na Moi Avenue, targowisko z egzotycznymi owocami i wypełniony ludzkim gwarem bazar. Na koniec wycieczki wybiorą się Państwo do wioski snycerskiej „Akamba”. Powrót do hotelu na wybrzeżu (śniadanie, kolacja).

4. dzień: Bamburi Beach – Tsavo East – Taita Hills (ok. 250 km)

Po wczesnym  śniadaniu udadzą się Państwo w kierunku północnym wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi wzdłuż linii kolejowej wybudowanej pod koniec XIX w., w czasach gdy Kenia była brytyjską kolonią. Droga kierować się będzie w górę na wyżyny Tsavo. Do parku Tsavo East wjadą Państwo przez Buchuma Gate i w tym miejscu rozpoczyna się prawdziwe afrykańskie safari! Park Narodowy Tsavo jest największym parkiem na terenie kraju (powierzchnia 20.000 km2) i dzieli się na dwa odrębne parki Tsavo East i Tsavo West. Krajobrazy są fascynujące i taki jest również świat zwierząt! Na terenie Tsavo przy odrobinie szczęścia spotkać można słonie, lwy, gepardy, zebry, strusie, żyrafy oraz antylopy. Obiad czekać będzie w Voi Safari Lodge, skąd roztacza się niezapomniany widok na równiny parku. Do wodopoju zlokalizowanego tuż przy lodge’u  przychodzą dzikie zwierztęta, zatem kolejna okazja do obserwacji natury! Po obiedzie bramą Voi Gate opuścimy park i udamy się do rezerwatu Taita Hills. (śniadanie, obiad, kolacja).

5. dzień: rezerwat Taita Hills

Taita Hills Lodge usytuowany jest na obrzeżach rezerwatu. Niedawno odnowiony lodge oferuje komfort wypoczynku w sercu Afryki. Wczesnym rankiem wyruszą Państwo na pierwszą wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt w Taita Hills. Wspaniale położony przylega do Parku Narodowego Tsavo, w odległości ok. 210 km od Mombasy. Na terenie rezerwatu można obserwować ok. 50 różnych gatunków dziwkich zwierząt, m.in. lwy, gepardy, słonie, bawoły i żyrafy. Bogaty świat fauny uzupełnia ok. 300 gatunków ptaków, co sprawia że obserwacja zwierząt staje się niezapomnianym przeżyciem! Powród to lodge’u na śniadanie, po którym udadzą się Państwo na pieszą wędrówkę nad pobliskie sezonowe jezioro. Powrót do hotelu na obiad. Po krótkim wypoczynku czas na kolejną wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt. Powrót do hotelu na kolację (śniadanie, obiad, kolacja).

6. dzień: Taita Hills – Bamburi Beach (ok. 210 km)

Po śniadaniu opuścimy Taita Hills Lodge. Wyjeżdżając wypatrujmy jeszcze dzikich zwierząt! Przejazd w kiwerunku Mombasy a następnie na jej północne wybrzeże, do hotelu zlokalizowanego przy plaży. (śniadanie, kolacja).

7. dzień: Bamburi Beach

Cały dzisiejszy dzień przeznaczony jest na plażowanie lub wypoczynek po safari. (śniadanie,  kolacja).

8. dzień: Bamburi Beach – Mombasa – Warszawa

Po śniadaniu czas wolny aż do transferu powrotnego na lotnisko. Osoby, które kontynuują pobyt w Kenii jeszcze przez tydzień, transfer do wybranego hotelu plażowego. Dla osób powracających do Polski, transfer na lotnisko i przelot samolotem czarterowym do Warszawy (śniadanie).

Autor: Michał

Uwielbiam podróżować, aktywnie spędzać czas na łonie natury. Latem to oczywiście wakacje nad morzem, zimą snowboard i wypad do Czech. Preferuje wypady zarówno bliskie jak i te dalekie - moim największym marzeniem jest objechanie samochodem całego świata

Wpisy autora | Strona internetowa