3 pomysły na jesienny urlop w górach

Zdobywanie górskich szczytów to atrakcja przewidziana nie tylko na letnie i gorące dni. W lipcu i sierpniu wszystkie szlaki turystyczne i miasta są oblegane przez tysiące turystów pragnących choć na chwilę piękno przyrody. Jeśli tłumy osób przeszkadzają Ci w podziwianiu górskich widoków, odwiedź jeden z najpiękniejszych regionów Polski we wrześniu. Ciekawych miejsc na pewno nie zabraknie.

Jesienny urlop w górach

Pięknem polskich gór zachwycano się już w XIX wieku, kiedy to zaczęto wytyczać pierwsze szlaki. Dziś mnóstwo turystów – zarówno odważnych profesjonalistów, jak i początkujących amatorów – próbuje swoich sił na różnych ścieżkach. Ale czy góry to tylko wspinaczka i podziwianie krajobrazu z samego szczytu? Zobacz 3 rzeczy, które możesz zrobić jesienią, gdy pogoda nie pozwala Ci wybrać się na długą wyprawę na szlak.

  1. Zwiedzanie miasta

Jesienny urlop w górach

Wrześniowa aura nie zawsze służy pieszym wycieczkom po górskich szlakach. Zamiast więc zakładać na siebie niewygodne i grube ubrania oraz szukać w sklepach odpowiednich butów, wybierz się na zwiedzanie miasta.

Miejsca takie jak Zakopane oferują szereg atrakcji i to bez konieczności wspinania się po górach. Oblegane w lipcu i sierpniu Krupówki stają się bardzo spokojne – zaczynają znikać z nich zarówno turyści, jak i stragany z pamiątkami. W Zakopanem warto też zwiedzić boczne uliczki, przy których rozstawione są drewniane domki w tradycyjnym zakopiańskim stylu. Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w Zakopanem, koniecznie musisz zobaczyć willę Witkiewiczów, w której mieszkał kiedyś słynny pisarz Witkacy, autor „Szewców”.

Zakopane – choć jest bardzo piękne – nie jest jedyną miejscowością oferującą mnóstwo atrakcji. W innej części południowej Polski znajduje się bowiem Karpacz. Miasteczko to, nad którym góruje Śnieżka, odwiedza dużo mniej turystów, dzięki czemu jesienią można w nim odpocząć od gwaru wielkich aglomeracji. Będąc w Karpaczu, musisz koniecznie odwiedzić świątynie Wang – kościół, który kiedyś znajdował się w Norwegii, natomiast w XIX wieku został przeniesiony do Polski.

  1. Kulinarny spacer

Jesienny urlop w górach

Przechadzając się uliczkami miast, na pewno natrafisz na różnorodne restauracje i kawiarnie. Jeśli jednak chcesz dokładnie poznać górską kulturę, stołuj się w karczmach i zajazdach z tradycyjnym regionalnym jedzeniem zamiast w popularnych sieciówkach. Dzięki temu będziesz miał okazję dowiedzieć się, jak smakuje:

  • Bryndza – czyli miękki ser produkowany z owczego mleka,

  • Moskole – czyli podhalańskie placki ziemniaczane,

  • Kwaśnica – czyli zupa z kwaśnej kapusty i mięsa.

Koniecznie musisz także spróbować oscypka – w wersji tradycyjnej przygotowuje się go z mleka owczego.

  1. Relaks w apartamencie

Spacer w górach widoki

Jesień bywa bardzo kapryśna, przez co może się zdarzyć, że w trakcie Twojego urlopu przez większość dni będzie padał gęsty deszcz. Nie załamuj rąk i spędź ten dzień w nieco inny sposób. Rozłóż się ze swoją ulubioną książką w pokoju lub w części wspólnej przy kominku. W niektórych apartamentach Sun&Snow zamontowane są kominki opalane drewnem. Część budynków ma także swój prywatny, kryty basen, saunę i jacuzzi. W takich miejscach na pewno nie będziesz się nudzić.

Szukasz miejsca, w którym mógłbyś spędzić swój jesienny urlop? Wejdź na stronę www.sunandsnow.pl i znajdź najlepszy apartament w wybranym przez Ciebie miejscu.

Polecane oferty:

Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Eftalia Aytur..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-05, Katowice
Cena od 752 PLN
Hotel Eftalia Aytur..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 791 PLN
Bułgaria / Riwiera Bułgarska / Złote Piaski: Erma..
Wyżywienie: śniadanie, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2016-09-19, Warszawa
Cena od 842 PLN
Erma..
Śniadanie
Cena od 862 PLN
Best Beach Hotel..
Śniadanie
Cena od 869 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Diamore..
Wyżywienie: All Inclusive, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Hotel Hatipoglu..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-10-31, Katowice
Cena od 877 PLN
Hotel Azzuro..
Śniadanie i obiadokolacja
Cena od 881 PLN
Hotel Palma..
Śniadanie
Cena od 884 PLN
Turcja / Riwiera Turecka / Alanya: Alaiye Kleopatra..
Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja, Czas trwania: 7 dni, Wylot: 2015-12-12, Katowice
Cena od 894 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *